Zásady domácej starostlivosti

 

MANIKÚRA:

 1. Pri domácej starostlivosti používajte klieštiky na nechty a vhodný pilník so zrnitosťou 180/240 na prírodné nechty. 
 2. Pred použitím pilníka si nechty vždy odlakujte. Pilníkom si môžete upraviť dĺžku a tvar nechtov. Nechty si môžete lakovať a odlakovať (používajte bezacetónový odlakovač).
 3. Nikdy neokusujte zádery a nechtovú kožtičku! Narušením okolia nechtu vzniká riziko zapálenia (niekedy vznikajú až hnisajúce rany), čo je živnou pôdou pre baktérie.
 4. Ak máte permanentné lakovanie - géllak, tak neodstraňujte sami! Vzniká riziko prasknutia, poškodenia a narušenia nechtovej platničky. 
 5. Doporučujeme návštevu manikérky, ktorá Vám odborne a bez poškodenia nechtovej platničky upraví odrastené nechty, nechtovú kožtičku a šetrne odstráni gél lak. 
 6. Nalakované nechty majú skôr estetický význam. Pri dodržaní základných pravidiel a dobrým zaobchádzaním Vás Vaše nechty odmenia dlhou trvácnosťou.
 7. Používajte v bežnom živote viac brušká prstov ako nechty.
 8. Zvýšte pozornosť pri otváraní dverí či kufra svojho auta, pri manipulácii  so zásuvkou či skriňou. Znížite tým riziko zlomenia.
 9. Pri používaní agresívnych chemických prostriedkov napríklad: savo, fixinela, chlór, peroxid, acetón a podobne je nutné používať ochranné rukavice. Nechty by ste priamym kontaktom s chemikáliami znehodnotili ba dokonca zničili.
 10. Nechty si čistite aj z vnútornej strany kefkou, aby ste zabránili usadzovaním nečistôt a nedali tak príležitosť možnému ochoreniu.
 11. Dbajte aj na výživu pokožky rúk, aby bol váš dotyk vždy jemný

PEDIKÚRA:

 1. Používajte vhodnú obuv, aby ste predišli deformáciám nôh.
 2. Hallux valgus (vybočený palec) môžu spôsobiť – tesné alebo vysoké topánky nosené skôr pre krásu, ale nevhodné pre dĺžku a šírku chodidla. 
 3. Preložené prsty spôsobí – dlhodobý nadmerný tlak váhy na plochu v úzkych, vysokých topánkach, balerínkach či žabkách.
 4. Nestrihajte si nechty do oblúka ani nevystrihávajte voľný okraj nechtu – vzniká napätie, pri ktorom sa môže necht stočiť a začne zarastať do bočného valu.
 5. Dbajte, aby Vaše nohy boli čisté a suché, vlhké prostredie napomáha rozvinutiu plesňových ochorení.
 6. V prípade, že máte na nohách a nechtoch plesňové ochorenie používajte poctivo doporučený prípravok podľa pokynov pedikérky.
 7. Dbajte na výživu a dostatočnú hydratáciu pokožky nôh, predídete tak jej vysušovaniu, prasklinám a ranám. Pružná pokožka je odolnejšia voči poškodeniu.