10 trikov pre krásne ruky

26.03.2014 12:18
  1. Nechty pilníkujte šetrnými papierovými pilníkmi vždy v jednom smere – od krajov do stredu. Strihajte ich čo najmenej, najmä tvrdé nechty pod nožnicami praskajú. Nemali by sa pilníkovať bezprostredne po kúpaní, alebo mokré - mokré nechty sa ľahšie lámu.
  2. Kožtičku zatláčajte pomarančovým drievkom a nestrihajte ju! Často si nechty a ruky natierajte, najlepšie po každom umytí.
  3. Dávajte si raz týždenne parafínový zábal alebo olivový kúpeľ, obsahuje minerálne látky, proteíny a vitamíny, z ktorých najprospešnejší pre nechty je vitamín E. Stačí si pripraviť misku s teplou vodou, pridať do nej dve polievkové lyžice olivového oleja a ponoriť do olivového kúpeľa nechty na 3 – 4 minúty.
  4. Vyhýbajte sa mydlám s obsahom alkoholu, ktoré vysušujú.
  5. Večer si ruky a nechty jemne premasírujte, zrýchli sa tým krvný obeh a prísun živín.
  6. Záder vydezinfikujte a upokojte čajovníkovým olejom.
  7. Jedzte vitamíny skupiny B, železo a vápnik, nájdete ich vo vajíčkach, v mäse, orieškoch, rybách, mliečnych výrobkoch a listovej zelenine.
  8. Pri práci s čistiacimi prostriedkami používajte gumené rukavice.
  9. Nalakované nechty budú odolnejšie proti plesniam a lámaniu a lak nechty ochráni pred prípadným povrchovým poškodením. Väčšina lakov, žiaľ, je plná chémie – aspoňže sa už na trh dostalo aj niekoľko prírodnejších lakov na nechty, preto by ste nechty predsa len nemali mať nalakované nonstop, sem-tam im treba dopriať aj oddych. Vhodné je používať podkladový lak – vďaka ktorému sa pigmenty z laku nevstrebajú priamo do nechtu, čo je pre nich šetrnejšie a zabraňuje to ich žltnutiu. Najideálnejšie je, ak je podkladový lak zároveň aj vyživovací.
  10. V zime nezabúdajte na rukavice a majte vždy po ruke krém a olejovú tyčinku na kožtičku.                          

                                    

zdroj: internet