Olivový kúpeľ

15.07.2014 11:00

Na výživu nechtov a pokožky rúk sú určite najlepšie oleje, ktoré nechty spevnia, podporujú ich rast a súčasne prospievajú aj nechtovej kožtičke. Ak Vám vadí mastný pocit po ich použití zvoľte variantu krémovania. Pravidelne si krémovať ruky a nechty je rozhodne prospešné a ak môžete, aj tu siahnite po prírodnej kozmetike.

  • Olivový kúpeľ - obsahuje minerálne látky, proteíny a vitamíny, z ktorých najprospešnejší pre nechty je vitamín E. Stačí si pripraviť misku s teplou vodou, pridať do nej dve polievkové lyžice olivového oleja a ponoriť do olivového kúpeľa nechty na 3 – 4 minúty.
  • Ricínový olej - veľmi krehkým a zničeným nechtom pomôže kvapka ricínového oleja pre každý necht a následná krátka masáž pravidelne, dennodenne (najlepšie večer pred spaním) po dobu aspoň dvoch týždňov.

Z času na čas doprajte nechtom "lakovú" pauzu a v prípade, že sa Vám nechce pripravovať olejové kúpele a piplať sa s pílingom, aspoň si ich naolejujte. Poslúži Vám na to aj hociktorý iný olej (tip sme našli na voňavý kokosový). Pre intenzívnejší účinok možno nechty a vôbec celé ruky naolejovať večer pred spaním, na ruky natiahnuť bavlnené rukavice a nechať pôsobiť celú noc. (zdroj:internet)